ششمین همایش سالانه‌ی «سلامت روان و رسانه»


ششمین همایش سالانه‌ی «سلامت روان و رسانه» با محور آموزش و پیش‌گیری اختلالات روانی کودکان و نوجوانان و نقش رسانه‌ها در این حوزه طی دو روز در 27 و 28 بهمن‌ماه  ساعت 8:30 الی 16  برگزار می‌شود.


دکتر مصطفی معین اعلام کرد:
کودکان و فضای مجازی، محور همایش سالانه‌ی سلامت روان و رسانه
به گفته‌ی دکتر مصطفی معین، رییس کرسی یونسکو در آموزش سلامت و رییس کمیته‌ی علمی این همایش، شیوع و بار اختلالات روان در کودکان و نوجوانان، اختلالات روان و انگ و باورهای نادرست و همچنین وابستگی و اعتیاد به موبایل، اینترنت و فضای مجازی در این گروه سنی، محورهای اصلی همایش امسال سلامت روان و رسانه هستند.
دکتر معین از 15 دی‌ماه به عنوان آخرین مهلت ارسال مقالات یاد و تصریح کرد که همایش علمی سلامت روان و رسانه، با تکیه بر پژوهش‌های علمی و بر پایی جلسات متعدد با استادان و صاحب‌نظران فرهیخته، چه در حوزه‌ی رسانه و چه در حوزه‌ی سلامت روان، قصد دارد تا به بررسی ابعاد مغفول‌مانده‌ی سلامت روان و همچنین تعیین نقش رسانه‌ها برای کمک به ارتقای آن بپردازد.

کرسی یونسکو در آموزش سلامت، انجمن علمی روان‌پزشکان ایران، انجمن روان‌پزشکی کودک و نوجوان، مرکز تحقیقات روان‌پزشکی، انجمن ایرانی مطالعات فرهنگی و ارتباطات، انجمن جامعه‌شناسی ایران، مرکز تحقیقات ایمونولوژی، آسم و آلرژی از جمله برگزارکنندگان این همایش می باشند. دکتر رضا محمدی دبیر علمی و دکتر مریم ایازی دبیر اجرایی این همایش هستند.
در همین حال، در ماه‌های اخیر جلسات هم‌فکری در چند نوبت میان مدرسان ارتباطات و اصحاب رسانه و روان‌شناسان برگزار شده است تا کلیات و رویکردهای اصلی این همایش مورد نقد و بررسی قرار گیرد.
علاقه‌مندان برای ارسال مقاله و یا کسب اطلاعات بیش‌تر می‌توانند با دبیرخانه‌ی علمی همایش به آدرس تهران، خیابان کارگر جنوبی، بیمارستان روزبه، مرکز تحقیقات روان‌پزشکی و روان‌شناسی مکاتبه کنند.
آدرس ایمیل دبیرخانه‌ی همایش سلامت روان و رسانه pprct@sina.tums.ac.ir اعلام شده است.
   1394/10/12 13:36    تعداد بازدید :  1833


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 1833
5.5/10 (تعداد آرا 10 نفر )