۲۹ درصد از کودکان ایرانی درگیر نوعی از اختلالات روان هستند.

دكتر محمدرضا محمدي فوق تخصص روانپزشکی کودک ونوجوان از انستيتو روانپزشكي لندن گفت: «حداقل ۲۹ درصد از کودکان ایرانی درگیر بیماریهای روان هستند.»


 
این استاد دانشگاه، اختلالات اضطرابی، نارسایی توجه و بیش فعالی، افسردگی و اختلالات رفتاری را شایع ترین بیماریهای روان کودکان دانست.
دبیر علمی همایش سلامت روان و رسانه که ششمین دوره آن به سلامت روان کودکان اختصاص دارد، نقش رسانه را در پیشگیری از ابتلای کودکان به مشکلات روان و رفتاری و آگاه سازی خانواده ها مهم دانست و گفت: اطلاع رسانی به موقع و پیشگیری از در معرض خطر قرار گرفتن ( به عنوان مثال سو استفاده از کودکان)، بالابردن اطلاعات فرزندپروری و بالابردن مهارت های زندگی کودکان و نوجوانان از جمله خدماتی است که رسانه ها میتوانند به سلامت روان کودکان  جامعه ارايه کنند.
وی از سویی به اختلالات و وابستگی به موبایل های هوشمند، اینترنت، بازیهای کامپیوتری و سرگرمی ها به عنوان شایع ترین اختلالات روان کودکان که مرتبط با عصر ارتباطات و رسانه ها است اشاره کرد و گفت بخشی از همایش سلامت روان کودک و رسانه به همین موضوع و راهکارهای مواجهه با آن اختصاص یافته است.
وی با اشاره به افزایش روز افزون استفاده از شبکه های اجتماعی در ارایه پیامهای سلامتی از رسانه ها خواست تا با ارتباط پیاپی با اساتید و کارشناسان مسائل تربیتی، رفتاری، فرزندپروری و روانپزشکان کودک و نوجوان از ارایه اطلاعات غیر موثق به جامعه پیشگیری کنند.
وی افزود:والدین با وقت گذاشتن بیشتر و پرکردن اوقات فراغت فرزندان با برنامه های مفید و از سویی ارتباطات خانوادگی با کودکان با تربیت و درس خوان  که در فضای طبیعی از نظرتربیت و رفتار قرار دارند، میتوانند سلامت روان کودکان خود را تا حد زیادی تضمین کنند.
این روان پزشک کودک و نوجوان تاکید کرد : گروه هم سن و سال و دوستان، خط رفتاری و احساسی و عاطفی برای کودکان و نوجوانان را تعیین میکنند.دکتر محمدی گفت: امیدواریم برگزاری همایش علمی دو روزه در خصوص سلامت روان کودکان به ارتقا سلامت روان در کودکان و نوجوانان کشور کمک کند.
وی افزود: همایش دو روزه سلامت روان کودک و رسانه ۲۷ و ۲۸ بهمن ماه در بیمارستان روزبه با امتیاز بازآموزی برگزار میشود.
 


 
   1394/11/18 09:08    تعداد بازدید :  1500


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 1500
5.5/10 (تعداد آرا 20 نفر )